Pondelok 15. júla 2024
SK | EN |  DE
 
   
 
O násDetiJasleAktivityE-shopPodmienkyDakujemeTlačové správy

O nás

Milí rodičia,
dovoľte mi, aby som Vám povedala niečo bližšie o detských jasliach, než len to, aké sú v nich podmienky, čo poskytujú, ale hlavne prečo boli založené.

Výchova a vzdelanie v rannom veku sa v posledných rokoch podstatne zmenili. Vždy viac a viac rozpoznávajú psychologické a pedagogické vedy veľký význam prvých rokov života detí, z ktorých je možné jasne rozpoznať, že prvých 3 až 5 rokov života dieťaťa je dôležitých pre jeho ďalší fyzický a intelektuálny vývin.

Sama som matkou takmer 5 ročnej dcéry, ktorá v tomto čase navštevuje už materskú školu. Od prvého momentu ako si začala uvedomovať samú seba, bola komunikatívna, hravá, veľmi rýchlo napredovala. Snažila som sa jej stíhať, no veľakrát to bolo veľmi náročné, pretože som už niekoľko dní po pôrode musela nastúpiť do zamestnania. Mojou oporou a veľkou pomocou mi boli v tom čase moji rodičia, ku ktorým som dcéru nosila a po práci vyzdvihla. Za toto všetko im patrí moja nesmierna vďaka.

Hľadala som aj ja detské jasle, no v Bratislave boli iba dvoje a tie boli plne obsadené. Musela som do poradovníka. Pre jasle som bola rozhodnutá z dôvodu, že som vedela, že prídu situácie, kedy sa s rodičmi nezhodnem v názoroch na výchovu, oblečenie, občas aj pre rôzne dcérine návyky, pre generačný rozdiel. Ďalším dôvodom bolo, že som sa snažila nezaťažovať rodičov fyzicky, veď oni si už svoje „odkrútili“ keď som sa učila ja chodiť a povystrájala som malé huncútstva. No a ich vnučka je veľmi živá... A bolo tu mnoho ďalších dôvodov .... prečo detské jasle.

Zo začiatku som aj mala obavy a výčitky, že nebudem mať s dcérou vybudované silné citové puto, tak ako keby som s ňou strávila 24 hodín denne, no mýlila som sa. Po práci som prišla síce pracovne unavená, ale tých 5-6 hodín intenzívne strávených s dcérou, jej dalo viac než celý deň s „nervóznou mamou“, otrávenou z domácich prác a stereotypu.

Možno ste sa našli aj Vy v týchto riadkoch a zvažujete, čo ďalej. Pokiaľ Vás bude niečo zaujímať, alebo budete mať akékoľvek otázky či pripomienky budem rada ak mi ich napíšete info@jasle-zirafa.sk a pokiaľ ste sa rozhodli dať dieťatko do jaslí, navštívte nás a budeme sa na Vás tešiť!

Prihláška

Kontakt

Prevádzka
Bajzova 6-8
821 02 Bratislava

Voľné miesta  1

e-mail: info@jasle-zirafa.sk
tel.: 0911 073 377

Poslať priateľovi

Babyrental
Babyfun s.r.o.
BabyHaus
 
 
©2016 Jasle u Žirafy Žofie. Všetky práva vyhradené.